Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Gostyniu

Aktualności

Artykuły

X Ogólnopolski Dzień Szczepień

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyniu informuje, że 7 grudnia 2018r. przypada X Ogólnopolski Dzień Szczepień. Prowadzone podczas niego działania maja na celu informowanie rodziców, młodzieży, osób dorosłych o zagrożeniach wynikających z zachorowania na choroby zakaźne, którym można zapobiec poprzez szczepienia ochronne.  Więcej informacji pod linkiem: https://wsse-poznan.pl/menu-strony/aktualnosci/361-x-ogolnopolski-dzien-szczepien

6 grudnia 2018


24 grudnia 2018r. – dzień wolny, 15 grudnia 2018r. (sobota) - dzień pracujący

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyniu informuje, iż zgodnie z Zarządzeniem Nr 17 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z dnia 31 sierpnia 2018r. w sprawie ustalenia dnia 24 grudnia 2018r. dniem wolnym od pracy dla pracowników urzędów administracji rządowej, w dniu 24 grudnia 2018 roku (wigilia) Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gostyniu będzie nieczynna. Dniem pracującym będzie 15 grudnia 2018r. (sobota).

6 grudnia 2018


Zbędne i zużyte mienie

Powiatowa Stacja Saniterno - Epidemiologiczna w Gostyniu uprzejmie informuje, że posiada przeznaczone do zbycia zużyte składniki rzeczowe majątku ruchomego oraz praw na dobrach niematerialnych. Stacje zainteresowane nabyciem sprzętu proszone są o pisemne zapotrzebowanie na dołączonym wniosku o nieodpłatne przekazanie składnika rzeczowego majątku ruchomego do dnia 16 grudnia 2018 r.

4 grudnia 2018


1 GRUDNIA Światowy dzień AIDS

Przejdź do - 1 GRUDNIA Światowy dzień AIDS

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyniu informuje, że Krajowe Centrum ds. AIDS rozpoczyna nową odsłonę kampanii społecznej pod hasłem „Mam czas rozmawiać”. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyniu informuje, że Krajowe Centrum ds. AIDS rozpoczyna nową odsłonę kampanii społecznej pod hasłem „Mam czas rozmawiać”

28 listopada 2018


Czytaj więcej o: 1 GRUDNIA Światowy dzień AIDS

KONKURS WIEDZY O ZDROWYM STYLU ŻYCIA W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO „TRZYMAJ FORMĘ”

Przejdź do - KONKURS WIEDZY O ZDROWYM STYLU ŻYCIA W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO  „TRZYMAJ FORMĘ”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyniu zaprasza na organizowany przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federacje Producentów Żywności Związek Pracodawców w roku szkolnym 2018/2019 Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia, organizowany w ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”.

28 listopada 2018


Czytaj więcej o: KONKURS WIEDZY O ZDROWYM STYLU ŻYCIA W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO „TRZYMAJ FORMĘ”

Konkurs Dobrych Praktyk zorganizowany w ramach kampanii „Substancje niebezpieczne pod kontrolą”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyniu zaprasza firmy powiatu gostyńskiego oraz organizacje do udziału w europejskim Konkursie Dobrych Praktyk zorganizowanym w ramach kampanii „Substancje niebezpieczne pod kontrolą”. Konkurs ma na celu wyróżnienie przedsiębiorstw i organizacji, które szczególnie aktywnie i efektywnie zarządzają ryzykiem związanym z występowaniem substancji niebezpiecznych w miejscu pracy oraz wprowadzili w swoim przedsiębiorstwie odpowiednie rozwiązania z tym związane.

12 października 2018


Czytaj więcej o: Konkurs Dobrych Praktyk zorganizowany w ramach kampanii „Substancje niebezpieczne pod kontrolą”

Szczepienia ochronne - jak zachęcić nieprzekonanych

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyniu uprzejmie informuje, iż w dniu 29 września 2018r. w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie przy ul. Kasprzaka 17a odbędzie się konferencja naukowo-szkoleniowa „Szczepienia ochronne - jak zachęcić nieprzekonanych”, zorganizowana przez Ministerstwo Zdrowia i Instytut Matki i Dziecka. Informacja o konferencji została zamieszczona na stronie Instytutu.

13 września 2018


Czytaj więcej o: Szczepienia ochronne - jak zachęcić nieprzekonanych

Zalecenia dotyczące tornistrów szkolnych

Od wielu lat z początkiem roku szkolnego zwraca się uwagę na przeciążone tornistry/plecaki, które noszone przez dzieci są obok braku aktywności fizycznej jednym z czynników wpływających na występowanie wad postawy i bólu kręgosłupa.

5 września 2018


Czytaj więcej o: Zalecenia dotyczące tornistrów szkolnych